iPhone 11 czy iPhone 11 Pro? Który iPhone kupić – porównanie

iPhone 11 czy iPhone 11 Pro? Który iPhone kupić – porównanie

Najnowsze modele iPhone 11 miały premiere 20 września, wiemy już jakie maja parametry, czym się różnią oraz jak duża jest różnica w cenie. Jakie są największe różnice między iPhone 11 a iPhone 11 Pro? Apple dzieli nowe smartfony na zwykłe, tanie i drogie, z dużymi różnicami między tymi dwoma modelami. czas działania aparatu, wyświetlacza i baterii. 

iPhone 11 i iPhone 11 Pro różnice w budowie

Mimo, że na pierwszy rzut oka oba modele wyglądają bardzo podobnie, ‌ iPhone 11‌ ma aluminiową ramę, a przód i tył są wykonane ze szkła. ‌ iPhone 11 Pro‌ ma tę samą szklaną konstrukcję co iPhone 11‌, ale ma wysokiej jakości matowe wykończenie z tyłu urządzenia. Zamiast aluminiowej ramy jego rama wykonana jest ze stali nierdzewnej i to jest główna największa różnica, która może mieć znaczenie w późniejszym, codziennym użytkowaniu telefonu.

iPhone 11 – szkło, stal nierdzewna, aluminium

We wszystkich trzech iPhone’ach z 2019 Apple twierdzi, że jego szkło jest najtwardszym szkłem w smartfonach i obiecuje trwałość, jeśli telefon upadnie lub w inny sposób przypadkowo uszkodzisz iPhone’a. W przypadku obu smartfonów kwadratowy aparat ma wykończenie z polerowanego szkła. Phone 11‌ ma 5,94 cala wysokości, 2,98 cala szerokości i 0,33 cala grubości, a waga 6,84 uncji. ‌ iPhone 11 Pro‌ jest nieco mniejszy, ma wysokość 5,67 cala, szerokość 2,81 cala i grubość 0,32 cala, a jego waga wynosi 6,63 uncji. Oczywiście, iPhone 11 Pro Max jest największym z nich o wysokości 6,22 cala, 3,06 cala szerokości i 0,32 cala głębokości, o łącznej wadze 7,97 uncji. Różnice w wymiarach poza Max’em są niewielkie.

iPhone 11 i iPhone 11 Pro wyświetlacz

‌IPhone 11‌ ma 6,1-calowy wyświetlacz LCD Liquid Retina HD, za to ‌iPhone 11 Pro‌ ma wyświetlacz OLED Super Retina XDR. Różnica jest taka, że wyświetlacz LCD na iPhonie 11 zapewnia realistyczne kolory, OLED na iPhonie 11 Pro jest jaśniejszy w świetle słonecznym, może wyświetlać prawdziwą czerń i więcej szczegółów w jasnych obszarach oraz jest w stanie obsługiwać filmy HDR w iTunes. iPhone 11 osiąga maksymalną jasność 625 nitów, iPhone 11 Pro – 800 nitów. Oba modele obsługują True Tone i Haptic Touch , ale żaden z nich nie obsługuje 3D. Wyświetlacz LCD to przede wszystkim dobry sposób, nna obniżenie kosztu telefonu iPhone 11 w porównaniu z telefonami iPhone 11 Pro i 11 Pro Max, ale będzie wystarczający dla większości użytkowników, którzy używają iPhone’a, aby swobodnie przeglądać aplikacje społecznościowe i wyświetlacz grafikę.

iPhone 11 wydajność

Zarówn iPhone 11, jak i iPhone 11 Pro są zasilane przez układ Apple A13 Bionic, który według firmy jest najszybszym procesorem w historii smartfona.  A13 Bionic ma cztery rdzenie o wysokiej wydajności, które są do 20 procent szybsze i zużywają o 40 procent mniej energii niż Bionic A12, oraz dwa rdzenie o wysokiej wydajności, które są do 20 procent szybsze i 30 procent bardziej wydajne niż poprzedni układ. Jeżeli nie wiesz jaki model kupić możesz przeczytać również tutaj Jakiego iPhone’a wybrać

Czytaj też

Autor: KomputerApple.pl

http://KomputerApple.pl